Wybory sołtysów w 2007 roku

W ustalonym kalendarzem wyborczym terminie tj. 24 kwietnia 2007 r. we wszystkich siedmiu miejscowościach Gminy zgłoszono tylko po jednym kandydacie na sołtysa.
Zgodnie z obowiązującą w takim przypadku procedurą, poproszono wyborców o dodatkowe zgłaszanie kandydatów. W wyznaczonym drugim i jednocześnie ostatecznym terminie, drugiego kandydata zgłoszono jedynie w Zagórzu.
Zgodnie z zapisami w Statutach sołectw odwołującymi się w tym przypadku do ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, w miejscowościach, w których zgłoszono tylko po jednym kandydacie, głosowania nie przeprowadzono, a zgłoszeni z poparciem co najmniej 25 wyborców kandydaci zostali uznani jako wybrani bez głosowania.

Głosowanie odbyło się wyłącznie w Zagórzu, gdzie kandydowali Pani Alicja Bigaj i Pan Leszek Kozioł.
Na 2370 uprawnionych do głosowania, w wyborach wzięło udział 458 osób, co stanowi 19,33%
Głosów ważnych oddano 454, z czego na :

Panią Alicję Bigaj    - 295 głosów

Pana Leona Kozioł - 159 głosów

Po wyborach sołtysów, na zebraniach wiejskich mieszkańcy poszczególnych miejscowości wybrali nowe składy Rad Sołeckich.