• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Kolejny mieszkaniec naszej gminy wyróżniony w Plebiscycie „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”

13 grudnia 2022

Senior naszej gminy – Pan Jan Halbina otrzymał honorowe wyróżnienie!

W Operze Krakowskiej po raz 16 w trakcie Gali  Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku” nagrodzeni i wyróżnieni zostali nieszablonowi seniorzy, wyróżniający się szczególną aktywnością, osoby działające z pasją, bezinteresownie angażujące się w pomoc innym, działające w organizacjach pozarządowych, czy w lokalnych społecznościach. Senior naszej gminy – Pan Jan Halbina otrzymał honorowe wyróżnienie!

Jan Halbina – mieszkaniec sołectwa Rozkochów, społecznik i pasjonat, realizator wielu inicjatyw na płaszczyźnie wędkarskiej oraz strażackiej, propagator współpracy międzypokoleniowej prowadzący Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, organizator corocznych obozów strażackich dla dzieci i młodzieży „Pomocna Dłoń”, za działalność w OSP otrzymał liczne nagrody, inicjator akcji ekologicznych.

Panu Janowi gratulujemy wyróżnienia i cieszymy się, że mamy tak wyjątkowych seniorów!

Nagrody laureatom wręczyli: minister Agnieszka Ścigaj, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz radne województwa: Danuta Kawa, Anna Mikosz i Marta Mordarska.

Uroczysta Gala oraz wieńczący ją koncert pt. 40 lat minęło - muzyka Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza z polskich filmów i seriali, które zgromadziły ponad 700 uczestników,  zamyka cykl inicjatyw składających się na Małopolski Rok Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej ustanowiony przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

W poprzednich Plebiscytach wśród nagrodzonych seniorów naszej gminy znaleźli się:

- Halina Sedzielarz - honorowe wyróżnienie w 2009 r. 
Zygmunt Bębenek - Senior Roku 2012 r.
- Z
enon Kędziora – Senior Roku 2016 r.
Władysława Macuda - honorowe wyróżnienie w 2018 r.
- Zofia Górecka – honorowe wyróżnienie w 2021 r.