• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Na aktywność w Klubie Senior+ w Olszynach zawsze jest dobra pora!

28 października 2022

Uczestnicy zajęć w Klubie Senior+ w Olszynach letnie miesiące wykorzystywali do realizacji wielu aktywności.

Uczestnicy zajęć w Klubie Senior+ w Olszynach letnie miesiące wykorzystywali do realizacji wielu aktywności na świeżym powietrzu, m.in. na terenie Rybaczówki w Rozkochowie. Jesienne miesiące, to z kolei dobra okazja do rozwijania kreatywności i różnorodnych umiejętności artystycznych.

Przerywnikiem w zajęciach kreatywnych jest środa, przeznaczona na prace porządkowe w Klubie.

Czy to słońce, czy to deszcz cotygodniowe zajęcia z fizjoterapii cieszą się dużym powodzeniem wśród seniorów. Biorą także udział w projekcie "Aktywna Małopolska" realizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Zakopanem. W ramach zajęć seniorzy ćwiczą i tańczą, w celu utrzymania kondycji fizycznej i psychicznej.

Wyjazd do kina stał się już cyklicznym, comiesięcznym wydarzeniem kulturalnym, w którym Klubowicze chętnie biorą udział.

Na stałe wpisane w harmonogramie zajęć są spotkania z literaturą. "Patroni 2022 r.", to temat spotkania literackiego, które poświęcili Marii Konopnickiej. Pomysłów im nie brakuje, więc na spotkanie w Klubie Senior+ w Olszynach "przybyła" nawet sama p. M. Konopnicka... Przy lekturze, herbatce i ciastku, seniorzy miło spędzili kolejne, środowe popołudnie.

Uczestniczyli również w Narodowym Czytaniu "Ballad i romansów" w interpretacji pracowników Skansenu w Wygiełzowie.

W ramach kontynuacji inicjatywy pn. "Senior aktywnie, zdrowo i pomysłowo" realizowanej w ramach zadania "Aktywna Jesień Życia" realizowanego przez Stowarzyszenie Sympatyków Babic "IMPULS" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, zwiedzili Muzeum Miasta "Zamek" w Oświęcimiu, Lanckoronę i Kalwarię.

W ramach współpracy z DPS w Płazie, grupa taneczna seniorów wzięła udział w Festiwalu "Domek Artystów Wszelakich", który odbył się na deskach amfiteatru w Skansenie w Wygiełzowie.

Na spotkaniu integracyjnym w Zagórzu, seniorzy mieli okazję spotkać się w większym gronie, porozmawiać i potańczyć przy muzyce Disco. Nie zabrakło również humoru i scenek teatralnych w wykonaniu koleżanek z Zagórza.

"Weekend seniora z kulturą", a dokładnie sobotę spędzili w Skansenie w Wygiełzowie, gdzie próbowali swoich sił w malowaniu na szkle, a przy okazji nazbierali sporo grzybów.

Powitali już jesień, a chcieliby powiedzieć: "... zamiast się po krajach włóczyć stu, lato zostań tu"!