• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

In memoriam

8 kwietnia 2019

Zmarł Józef Warzecha – jeden z najbardziej zasłużonych mieszkańców, którego działania wpłynęły na rozwój Gminy Babice. Miał 80 lat.

Pogrążonym w żalu i smutku


Panu Radosławowi Warzecha, Rodzinie oraz Bliskim


składamy wyrazy współczucia oraz otuchy i siły w tych najtrudniejszych chwilach

 

Rada Gminy Babice          Pracownicy Urzędu Gminy w Babicach 

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą w dniu 11.04.2019 r. (czwartek):
Różaniec w Kościele o godzinie 14.30.
Msza Święta żałobna o godz. 15.00
w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Babicach.


Śp. Józef Warzecha był współtwórcą tworzącego się samorządu gminy od początku lat 90–tych. Pełniąc funkcje radnego gminy, powiatu oraz zastępcy Wójta Gminy zawsze był blisko ludzi oraz ich potrzeb. Bogata działalność samorządowa pozwalała także na budowę społeczeństwa obywatelskiego poprzez konkretne wsparcie organizacji pozarządowych oraz innych grup formalnych i nieformalnych. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu, współpracy z ludźmi oraz umiejętności odnajdywania się w trudnych sytuacjach stał się jednym z głównych architektów rozwoju potencjału gminy. Jako człowiek szanowany i doceniany.
Urodził się w 1939 roku w Płazie, gdzie ukończył szkołę podstawową. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Po maturze podjął naukę w Państwowej Szkole Technicznej w Krakowie. Pracował w CRS Warszawa Wydział Lustracji w Krakowie; Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Zatorze oraz w Urzędzie Gminy w Babicach. Wiele lat poświęcił pracy na rzecz gminy Babice. W 1989 roku był jednym z współtwórców Komitetu Obywatelskiego w Babicach. Angażował się w budowanie społeczeństwa obywatelskiego współtworząc Parafialny Klub Sportowy „ARKA” w Babicach. W pierwszych wyborach samorządowych w 1990 roku wybrany został do Rady Gminy Babice. Funkcję Radnego Gminy Babice pełnił przez dwie kadencje w latach 1990 – 1998. Również przez dwie kadencje w okresie od 1990 do 1998 był delegatem do Sejmiku Samorządowego w Katowicach. W kadencji 1998 – 2002 był radnym powiatowym pełniąc w Radzie Powiatu Chrzanowskiego funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej (1998 – 2001). Od 1998 roku przez sześć lat pełnił funkcję zastępcy Wójta Gminy Babice. W roku 2004 przeszedł na emeryturę.