• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Bezpłatny cykl szkoleń dla organizacji pozarządowych [MOWES]

5 września 2017

Startują zapisy na bezpłatne szkolenia "Skuteczne zarządzanie organizacją pozarządową"

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatów Wadowickiego, Oświęcimskiego, Chrzanowskiego i Olkuskiego do zgłaszania się do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES).
Jak prowadzić finanse organizacji pozarządowej? Jakie umowy podpisywać z wykonawcami działań fundacji? Jak pozyskać wolontariuszy w stowarzyszeniu? Jak rozróżnić działalność statutową i gospodarczą? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznasz, biorąc udział w cyklu szkoleniowym „Skuteczne zarządzanie organizacjami pozarządowymi”.
Cykl obejmie cztery spotkania:
23.09.2017 r. – Czy wiesz, co podpisujesz, czyli prawne aspekty funkcjonowania organizacji pozarządowych;
07.10.2017 r. – Finanse i rachunkowość w organizacjach pozarządowych;
14.10.2017 r. – Wolontariusze siłą organizacji, czyli jak zaangażować i współpracować z wolontariuszami;
21.10.2017 r. – Działalność statutowa i gospodarcza, czyli o skutecznym aplikowaniu o środki dotacyjne oraz o alternatywnych źródłach finansowania działalności.
Uczestnicy spotkania będą mieli też szansę wziąć udział w wizycie studyjnej
Szkolenia będą się odbywać w godzinach 9.30 -16.30 w Olkuszu w siedzibie Stowarzyszenia Dobroczynnego „RES SACRA MISER”, ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12, 32-200 Olkusz.
Cykl szkoleniowy adresowany jest do organizacji pozarządowych z powiatów Wadowickiego, Oświęcimskiego, Chrzanowskiego i Olkuskiego.
Na szkolenie obowiązują zapisy. Zapis na cykl szkoleniowy oznacza deklarację udziału organizacji we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, z tym, że na każde ze spotkań organizacja może delegować inną osobę.
Aby wziąć udział w szkoleniu należy wykonać trzy opisane poniżej kroki:
Przesłać zgłoszenie dostępne pod adresem https://goo.gl/forms/CYiXPoYiLGhejt4j1 (formularz Google);
Wypełnić formularz zgłoszeniowy zgodnie z poniższymi informacjami:
dla organizacji objętych wsparciem MOWES (korzystających już z doradztwa lub szkoleń) uproszczony formularz dostępny jest pod adresem: http://tnijurl.com/dee1b318b835/
dla organizacji, które nie rekrutowały się dotychczas do projektu MOWES pełny formularz dostępny jest pod adresem: http://tnijurl.com/995260d7b043/
Przesłać skan uzupełnionych i podpisanych dokumentów na adres mowesmz@fundacjagap.pl w terminie do 13.09.2017 r (w temacie proszę wpisać: cykl szkoleniowy).
UWAGA! Formularz zgłoszeniowy musi zostać podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji zgodnie z danymi widniejącymi w KRS.

Po spełnieniu powyższych formalności otrzymacie Państwo informację na temat zakwalifikowania się do udziału w szkoleniu.
Pełny regulamin udziału w szkoleniach MOWES dostępny jest pod adresem: http://tnijurl.com/3c82fc187fce/
W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (mowesmz@fundacjagap.pl), telefoniczny: 12 423 76 05 w. 20 lub osobisty w siedzibie Fundacji GAP. W razie problemów służymy pomocą przy wypełnieniu dokumentacji.

Projekty "MOWES – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia” realizowany jest przez partnerstwo w składzie: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej (lider projektu), Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej SA, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, FRDL MISTiA, Spółdzielnia Socjalna OPOKA, Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy. Projekty te są współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dowiedz się więcej