• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Informacja dla mieszkańców Gminy Babice dotycząca wykonywanych remontów oraz utrzymania dróg w 2015 r.

13 lipca 2015
Informacja dla mieszkańców Gminy Babice dotycząca wykonywanych remontów oraz utrzymania dróg w 2015 r.
Remont cząstkowy nawierzchni
Obecnie na terenie Gminy Babice trwa remont cząstkowy nawierzchni dróg gminnych na terenie Gminy czyli zabiegi techniczne związane z usuwaniem uszkodzeń nawierzchni zagrażających bezpieczeństwu ruchu, obejmuje również małe powierzchnie, hamując proces powiększania się powstałych uszkodzeń.  Remont cząstkowy odbywa się w miesiącach maj – sierpień, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Kwota przeznaczona na przeprowadzenie remontu to 75 000 złotych brutto. Przedmiotowe prace wykonuje inż. Adam Ziębiński, Zakład Remontowo-Budowlany i Projektowania Dróg i Ulic, ul. Baczyńskiego 6.

Letnie oczyszczanie dróg na terenie Gminy Babice

W miesiącach letnich przeprowadzane jest również letnie oczyszczanie dróg gminnych w ramach, którego m.in. przeprowadza się prace polegające na  mechanicznym ścinanie poboczy, wykaszanie chwastów kosiarką na wysięgniku czy też przycinanie gałęzi drzew i krzewów i czyszczenie dna i skarp rowów. Kwota przeznaczona na letnie oczyszczanie to 25 000 zł. Prace w ramach letniego utrzymania wykonuje firma Garden Tom, Tomasz Gaudyn, ul. Relaks 20, 32-566 Alwernia.
Ponadto Urząd Gminy ogłosił przetarg na wykonanie. „Przebudowy dróg gminnych: ul. Chmielnik w Zagórzu, ul. Wojskowej w Rozkochowie, ul. Spokojnej w Mętkowie oraz ul. Adama Mickiewicza w Wygiełzowie a także remont dróg gminnych: ul. Władysława Jagiełły w Babicach,  ul. Koszykarskiej  w Olszynach .”  Firma która wygrała przetarg to Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „BITUMIK” Sp. z.o.o, ul. Polna 7, 32 – 500 Chrzanów na łączną kwotę 391 526,80 zł brutto.
Urząd Gminy prosi o  przekazywanie przez mieszkańców informacji o  nowych ubytkach w nawierzchni lub innym zagrożeniu występującym w pasie drogowym dróg gminnych co  pozwoli nam  na szybszą reakcję.
Telefon kontaktowy: 32 620 11 25 wew. 41 lub 42. mail: poczta@babice.pl
Za czasowe utrudnienia w ruchu przepraszamy.