• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

MIEJSCOWOŚCI TEMATYCZNE W MAŁOPOLSCE

12 kwietnia 2013
9 kwietnia br. o godzinie 17:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia miejscowości tematycznej w Zagórzu.
9 kwietnia br. o godzinie 17:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia miejscowości tematycznej w Zagórzu.
Projekt rozpoczął się od konkursu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania, która wyłoniła podmioty stwarzające najlepsze warunki do rozwoju miejscowości tematycznych. W konkursie pierwsze miejsce zajęło Zagórze, Dulowa i Bolęcin. Następny krok to zorganizowanie seminariów dla mieszkańców w poszczególnych miejscowościach, które mają przybliżyć ideę i zasady tworzenia miejscowości tematycznej oraz Szkoła Animatorów Miejscowości Tematycznych. Projekt docelowo ma zakończyć się w październiku 2014 r.
Spotkanie prowadził pan Tomasz Otko, przedstawiciel Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie. Mieszkańcy mieli okazję obejrzeć film o funkcjonujących już wioskach tematycznych, poznać ich początki ale również lepiej poznać swoją miejscowość i jej atuty. Opiekun grupy starał się przekazać, że wszystko zależy od pomysłu, który pozwoli w sposób efektywny wykorzystywać lokalne zasoby. Na warsztaty przybyli mieszkańcy Zagórza, członkowie OSP, Stowarzyszenia Przyjaciół Zagórza, Stowarzyszenia „Wesoła Jesień”, przedstawiciele KGW oraz Klubu Sportowego, ksiądz proboszcz, Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, angażując się w pracę w grupach. Praca ta ma na celu przygotowanie Strategii Rozwoju Miejscowości Tematycznej i będzie kontynuowana na kolejnych spotkaniach.
Wójt Gminy Babice Radosław Warzecha podziękował mieszkańcom oraz młodzieży, którzy przybyli na spotkanie. Zainteresowanie ludzi i potencjał organizacji działających w Zagórzu to podstawa do stworzenia wioski tematycznej, z której będzie dumna cała społeczność, dlatego warto kontynuować te działania.
Więcej informacji dot. miejscowości tematycznych można znaleźć w poradniku pt. ,,Tam, gdzie miejsca mają duszę” a także na stronie internetowej www.miesjscazdusza.pl.